Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 163 komentarze

Poznanie

Marcin Kotasiński - Blog Marcina Kotasińskiego o filozofii, psychologii, naukach ścisłych i duchowości. PoznaniePoznania.pl

Analiza psychiatryczna zachowań Władz Uniwersytetu Śląskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Analiza patologicznych mechanizmów obronnych Władź UŚ w Katowicach

 

Zagadnienie badań psychiatrycznych w relacji pomiędzy mną a korupcyjnym funkcjonowaniem Władź UŚ pojawiło się pierwszy raz na postępowaniu dyscyplinarnym wszczętym wobec mnie w oparciu o sfabrykowane dowody i wyssaną z palca interpretację. Następnie pomawianie mnie, za plecami u różnych organów władzy i osób prywatnych, o chorobę psychiczną w szeregu dalszych wydarzeń oraz w próbie przymuszenia mnie do badań psychiatrycznych w procesie prywatnoskargowym w sądzie, w odniesieniu do ostatniego zwyczajnie nie wierzę, że sędzia mógł samodzielnie wpaść na taki pomysł, rozprawa trwała 1h, odpowiedziałem na wszystkie pytania, nawet złożyłem skuteczny wniosek z art. 497 KPK.

 

Badając zagadnienie w celu oddalenia, bezprawnego jak się okazuje, wniosku o przymusowe poddanie mnie badaniu psychiatrycznemu przez sąd uzyskałem okazję, aby dokonać analizy postępowania Władź UŚ w świetle zagadnień psychologiczno-psychiatrycznych. Okazuje się, że Władze tej uczelni mają poważne problemy psychiczne. Zasadniczo zachowanie owych Władz cechuje stosowanie szeregu patologicznych mechanizmów obronnych.

 

Najczęstszym jest wyparcie1,które zresztą jest najbardziej powszechnym mechanizmem obronnym. Funkcjonuje w myśl zasady „przykre rzeczy najlepiej zapomnieć, przemilczeć, usunąć ze świadomości” szczególnie jeśli dotyczą ego Władź, których ego ma świecić, jak śliczne zdjęcie Rektora UŚ z pełnym ciepła uśmiechem. Mówiąc językiem Platona, to powrót Władź UŚ do rzeki lub królestwa bogini Leto2, zapomnienia, szukania uśmierzenia doznanego bólu i porażki w podświadomym śnie,co znaczy wcofnięciu do wcześniejszej, infantylnej formy świadomości.Wiąże siętooczywiście z innym patologicznym mechanizmem obronnymregresem. Nim przejdę do regresu i dalszych warto ugruntować wystąpienie wyparcia. Wystąpiło onom. in.w szeregu pism wymienionych z władzami uczelni, w których odpowiedzi na moje argumenty, dowody i opis faktów zawierały ich przemilczenie, ewentualnie,rzadko niemerytoryczne odniesienie się do nich, niejako metaodniesienie, z góry narzucane, trywializujące ich wartośćlub negujące, bo druga strona powiedziała B, więc moje A po prostu zostaje odrzucone, sprawdzić nie trzeba, wygoda lepsza niż szukanie. Czyli mamy tu do czynienia z ponownym zanurzeniem w wodach rzeki Leto, aby ego czuło się bezpieczne, bo grozi to schizofreniczną dezintegracją ego.Jednak poczucie winy pozostaje i manifestuje się w snach.

 

Regresja to mechanizm obronny polegający na cofnięciu się do dawnych zachowań, w których ego czuje się bezpieczne, bo zna tę tożsamość, jest z nią obyte. To próba powrotu do starych zależności, układów na uczelni kreujących fałszywe wrażenie bezpieczeństwa, w tym do starych konfliktów, które będąc utrwalone są w pewnym stopniu rozumiane,wydaje się że podlegają kontroli.Bowiem pojawienie się nowego wywołuje wrażenie rozchwiania i utraty kontroli,rozdwojenie. Zatem to unikanie postępu, powrót do dzieciństwa w rozumieniu Freuda. Z przypadkiem regresji mamy do czynienia, gdy dojrzały człowiek złości się i krzyczy, zachowuje się dziecinnie nie radząc sobie z trudnościami. Albo gdy zakochany robi sceny, grozi ukochanej, może płacze, aby wywrzeć wpływ i zatrzymać ją przy sobie, zachowuje się jak chłopiec. Jak mówi wskazana w pierwszym przypisie książka z psychiatrii „regresja występuje z reguły w nerwicach i psychozach; im jest głębsza, tzn. im do wcześniejszych sięga sposobów zachowania się, tym jest cięższa.”Nerwice i psychozy, współczuję, ale wybór był wolny.

 

Projekcja, miałem z nią do czynienia co najmniej dwukrotnie w sposób jednoznaczny, a pozostałe przykłady następowały „za moimi plecami”, dysponuję więc informacją z drugiej ręki, która jednak jest dość jasna. W pierwszym przypadku Rzecznik Dyscyplinarny, który próbował mój umysł wcisnąć do ciasnego zakładu psychiatrycznego, rzekł „ma Pan problem z sobą”, bo broniłem się przed jego bezprawnym „najazdem” na postępowaniu wyjaśniającym, to taki przykład prawnika, który prawa uczył się, aby zasłaniając się tytułem czynić bezprawie, prymitywny manipulant. Zresztą wypomniałem mu tę projekcję,znaczącozamilkł. Drugi przypadek, pewna dotąd miła pani, zarzuciła mi konfliktowość, bo „g” ruszyłem, a wcześniej, gdy jeszcze chciała być miła, mówiła że w swoim życiu też starała się zaciekle o sprawiedliwość,usłyszałem „wojowała”, a tu znienacka odmówiła mi tego prawa zarzucają konfliktowość. Pomyślałem wtedy, dwie uwagi wystarczyłyby mi, aby ją „odrzeć” z tego poglądu i wprowadzić w stupor, czyli osłupienie, co zresztą mogę jeszcze zrobić. Wreszcie pozostałe przypadki, które dotarły do mnie z relacji osób trzecich, pomawianie mnie za plecami o chorobę psychiczną.Czynił to pewien jegomość, „trzymający kierownicę”, co zabawne w dwóch urzędach jednocześnie, jak dwie jaźnie, co dało mu możliwość nasyłania na mnie zaprzyjźnionej Policji, którytow bezpośrednim doświadczeniu jest człowiekiem przesadnie grzecznym, uprzedzająco, jakby strachliwym. Ta strachliwość sugeruje strach przed posiadaniem w umyśle i przeżywaniem sytuacji konfliktowej, bezpośrednio dotyczącej jego tożsamości. Strachliwość w kontakcie bezpośrednim wskazuje, że on nie wie jak zachować się,czy jak nakazuje superego mówić prawdę, czynić aktywny, słuszny postęp, czy teżzgodnie z id trzymać się tej rzeki Leto, łatwej biernościi dzikich zachowań wyłaniających się gwałtownie z ukrycia,podświadomości, jak taznienacka nasyłana Policja wbrew życzliwości, uczciwości itp.

 

Można jeszcze wspomnieć o innych projekcjach pana Rzecznika „nie myśli Pan logicznie”, czy „zostanie Pan poddany badaniom psychiatrycznym!”słowa wypowiedziane kategorycznie, w których słychać wołanie o pomoc psychiatrycznąautorai szukaniewyjaśnienia, czy prawo (karne) jest prawem, czy bezprawiem? Próbowałem mu pomóc w swoim liście do niego, że jego prawo (karne) jest sprzeczne, stąd pochodzą jego kłopoty z logiką i wołanie o pomoc psychiatry,ale zadziałało wyparcie i jedynie wywyższając się zaśmiał mi się w twarz, szkoda że nie słuchał i wszystko od razu wrzucił w podświadomość, wyśni mu się i w nie wpełni uświadomionej refleksji odbije poczuciem winy.

 

Można by jeszcze wspomnieć oautoagresji, która w ukryciu powinna wystąpić w wyrzutach winy jednego wobec drugiego. Dysocjacji myślowo – uczuciowej, która uobecniła sięjuż u Rzecznika, czyracjonalizacji. Ale to tylko zwykłe ludzkie przypadłości występujące u większości ludzi szukających pożytku dla własnego ego z zaprzeczeniem prawa do pożytku innych,nieobiektywność,trywialna codzienność. Dlatego w psychiatrii mówi się, że chorobę można znaleźć u każdego, dlatego psychiatria to manipulacja polegająca na niesłusznie przekazanej psychiatrom władzy i „autorytetu” oraz nazywaniu, często zwykłych zjawisk przesadnie dużymi słowami z emfazą.

 

Zgodnie z przewidywaniami, o ileintencje, aby chować głowę w piasekzostaną te same i podejście do sprawy, wyparcie po tym tekście wystąpi nieuchronnie u Władz Uczelni i osób towarzyszących z gwałtownością plagi dżumy z XIVw.Chyba, że zgodnie z dalszymi przewidywaniami kogoś to uderzy i zdecyduje się na podejście dojrzałe. Nie łatwo orzec biorąc pod uwagę potrzebę sztucznej inflacji ego, ale zobaczymy.

 

Celowo nie podaję nazwisk, bo pertraktacje w podświadomości zbiorowej trwają, czyli mówiąc jezykiem ludzkim, aby mnie ktoś w oparciu o swoje niezrozumienie, czyli projekc własną nie posądził o jakiś problem z sobą, trwają pertraktacje w oparciu o występujące czyny i wypowiedzi niezalnie od siebie, podświadome, bo nienegocjujemy swoich czynów i wypowiedzi, co dla sprawy niebezpieczne, szczególnie biorąc pod uwagę tegoroczne 50-lecie uczelni. Ale jak kto woli, na byku może dobrze się skacze, ale nie dobrze nadziewa na rogi.

 

Miłego dnia.

 

1A. Kępski: Podstawowe zagadnienia współczesnej psychiatrii.Kraków 2003, s. 95.

2Św. Tomasz z Akwinu. Dysputy o prawdzie.Red. A. Marynarczyk SDB. Lublin 2018. s. 161.

 

KOMENTARZE

 • Wszystkie te mechanizmy widzę u wszystkich Polaków gdziekolwiek tylko...
  ...zaczynam pisać czy dyskutować i w życiu codziennym :(
  A do tego dochodzi przeniesienie wraz z przeciw przeniesieniem a może i jeszcze potrójnie oraz powszechne ,,pętle diaboliczne"
  Polecam decydującą książkę Byrna pt.,,W co grają ludzie ? "
  Mało kto, bardzo mało kto czyli poniżej 1% pracuje dla rozwoju osobowości i charakteru aby wyrwać się na większą wolność
  Jedyna całkiem bezpieczna drogą do w miarę szybkiego przepracowania takich wad to przejście co najmniej z 3 tygodni Ćwiczeń Duchowych uwaga duchowych a nie duchownych. A w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie dają je z wszystkich ośrodków bo sprawdzałem najlepiej.

  Czyli jesteśmy jako ludzie na bardzo niskim poziomie rozwoju osobistego z wieloma przesądami, uprzedzeniami, mnóstwem nie przepracowanych wad charakteru i osobowości, bardzo małym poczuciem wartości kompensowanym manią ukrytej wielkości widoczną utożsamianiem się z piłkarzami czyli fałszywa duma tzn. pycha ukrywana starannie udawaną fałszywą pokorą, pod pozorem męczeństwa za narody gdy tak naprawdę ....
  Jaki Naród taki sam rząd ma, a jaki rząd takim samym narodem rządzi

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031